مقالات وبسایت

چرا آناتومی کاربردی مهم است؟! + راهکار آموزش آناتومی کاربردی

چرا آناتومی کاربردی؟!

به عبارتی آناتومی کاربردی مهم‌ترین بخش آناتومی دامپزشکی برای دوستان فعال در کلینیک ها است. آنچیزی که میتونن ازش استفاده کنن برای تشخیص مشکلات مختلف و درمان اونها. به دلیل اهمیت آناتومی کاربردی اسکلت در دام کوچک شامل سگ و گربه، با دوستان گروه دامپزشکی ایران به طراحی کارگاهی پرداختیم برای اینکه مروری داشته باشیم بر مهمترین نکات آناتومیک قابل استفاده در تشخیص های رادیوگرافیک و درمان های جراحی در سگ و گربه. شرکت در این کارگاه میتونه برای دوستان دامپزشک دانش آموخته فعال در حوزه دام کوچک، یادآوری نکاتی رو داشته باشه که بتونن استفاده کنن و برای دوستان دانشجو میتونه بهشون کمک بکنه که چطور آناتومی رو بعدا میتونن ازش استفاده کنن برای فعالیت هایی که پس از دانش آموختگی خواهند داشت.


رادیوگرافیک آناتومی چیه؟!

رادیوآناتومی یا Radioanatomy مطالعه آناتومی با استفاده از تصاویر رادیوگرافیک است. تصاویر X-ray، تصاویری 2 بعدی از اشیاء 3 بعدی ایجاد میکنن. تفسیر صحیح این تصاویر، نیاز به داشتن مهارت ویژه‌ای داره که باهم توی کارگاه آنلاین رادیوگرافیک آناتومی و آناتومی کاربردی یاد میگیریم!

در کارگاه آنلاین رادیوگرافیک آناتومی و آناتومی کاربردی چی قراره یاد بگیریم؟!

در کارگاه آنلاین رادیوگرافیک آناتومی و آناتومی کاربردی اسکلت اندام‌های حرکتی در گوشتخواران که جمعه، 28 شهریور، با تدریس دکتر امید زهتاب‌ور برگزار میشه، با استفاده از نرم افزار های تخصصی 3 بعدی و فیلم، به مرور ساختار‌های آناتومیک اسکلت اندام‌های گوشتخواران پرداخته میشه. همچنین با بررسی تصاویر رادیوگرافیک، ویژگی‌های آناتومیک اسکلت اندام‌های حرکتی قدامی و خلفی رو بررسی می‌کنیم.

هدف رادیوگرافیک آناتومی چیه؟!

یکی از اهداف اصلی رادیوگرافیک آناتومی، شناختن و توصیف ساختار های بدنی هست! مثلاً یک رادیوگرافیک از دست، نشان دهنده ی وجود تعداد زیادی استخوان کوچک در دست هست. همچنین با کمک این تصویر میتونیم جایگاه و عملکرد هر استخوان رو هم شرح داد!

 

برای ثبت‌نام در این کارگاه، میتونید اینجا کلیک کنید!

https://irvmreg.ir/product/radiographic-anatomy-in-carnivores/

نویسنده :

گروه دامپزشکی ایران

تو هم میتونی مقاله خودت رو منتشر کنی !

با کلیک بر روی دکمه زیر تو هم میتونی مقاله خودت رو داخل وبسایت گروه دامپزشکی ارسال و پس از تایید، منتشر کنی !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تو هم میتونی مقاله خودت رو منتشر کنی !

با کلیک بر روی دکمه زیر تو هم میتونی مقاله خودت رو داخل وبسایت گروه دامپزشکی ارسال کنی و پس از تایید، منتشر کنی !

جستجو محصولات